SUNEXPRESS YOLCULARIMIZIN HES KODU

SUNEXPRESS YOLCULARIMIZIN DİKKATİNE,
Sunexpress havayolları acentesi olarak Koronavirüs (COVID-19) pandemisi nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde, bütün iç hat uçak biletlerimiz, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından verilecek Hayat Eve Sığar Kodu (HES Kodu) ile gerçekleştirilecektir.
Bu kapsamda 28.05.2020 tarihinden itibaren Türkiye içinde seyahat edecek tüm Türk vatandaşı Sunexpress yolcularımızın iç hat uçak biletleri için T.C. Sağlık Bakanlığı’nın HES mobil uygulaması üzerinden ya da SMS yolu ile HES Kodu almaları zorunludur. 
Sunexpress uçak bilet rezervasyonunun kaç yolcu için yapıldığı fark etmeksizin her yolcunun bireysel olarak geçerli bir HES kodu sağlaması gerekir. Kişiye özel oluşturulan ve uçuş tarihine kadar geçerliliğini koruması gereken HES Kodu’nun, seyahat edecek yolcularımız tarafından rezervasyon ve check-in işlemi sırasında (online check-in veya check-in kontuarında) girilmesi/bildirilmesi zorunludur. Girilen HES kodunun reddedilmesi durumunda rezervasyon/check-in işlemi tamamlanamayacaktır ve buna bağlı olarak konuyla ilgili bilgilendirilecektir. 
Eğer Sunexpress uçak bileti ile ilgili check-in işlemi sırasında geçerli bir HES kodu sağlanmazsa, seyahatiniz için zorunlu olan bir kriteri yerine getirmediğiniz için kurallar gereği uçuşlarımıza kabul edilmeyeceksiniz. Bu durumda sadece vergi ve harçların iadesi mümkün olacaktır. Ayrıca check-in esnasında HES kodunuz tekrar kontrol edilecektir. Eğer yapılan bu kontrol sonrası durumunuz T.C. Sağlık Bakanlığı’nın yönlendirmeleri doğrultusunda uçuşa elverişli olarak değerlendirilmezse, kurallar gereği uçuşa kabul edilmeyeceksiniz. Böyle bir durum yaşanması halinde biletinizi asıl seyahat tarihinizden itibaren 3 ay içinde kullanmak üzere ücretsiz olarak açık bilete çevirebilirsiniz. 
Sunexpress havayolları seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamak için HES Kodu’nun alınması ve rezervasyon/check-in sırasında sisteme girilmesi konusunda gösterdiğiniz hassasiyet ve anlayış için teşekkür ederiz. 
Sevgiler ve sağlıcakla kalın!
SunExpress Uçak Bileti Satış Acentesi

BYJUNIOR TURİZM SEYAHT ACENTASI
JUNIOR HAVACILIK TURIZM TASIMACILIK TICARET  A.Ş.
ELMALI MAH. 14.SOK. NO: 35 / D       MURATPASA /ANTALYA
ANTALYA KURUMLAR VD- 4840819200
TEL: 0242.244 94 53 – 0850 302 5000 GSM : 0532 4020356 – 0532 7664371