Uçak bileti iptal iade koşulları

Uçak bileti iptali durumu ve ceza kuralları nelerdir?

Ucuz uçak bilet satın alma işlemi sırasında veya opsiyonlu rezervasyon yapma aşamasında tercih ettiğiniz uçuş için internet sitemizde yer alan “ Uçuş kuralları ” bölümünde kurallar mevcuttur.

Bütün iç hat ve dış hat havayollarının, her farklı fiyatı için iptal, iade ve değişiklik ile ilgili uygulamaları farklıdır. Bu sebeple uçak biletinizi satın almadan önce bu kuralları dikkatlice okumanızı öneririz.

Önemli Uyarılar:

Bütün yurt dışı ve yurt içi hava yolları, değişiklik ve iptal şartlarında farklı uygulama başlattığı takdirde güncel uygulama dikkate alınır. Söz konusu güncellemelerin hava yolu tarafından geç bildirilmesinden web sitemiz ve junior Havacılık a.ş sitesi sorumlu olmamaktadır.

Uçak biletinizi nasıl iptal edebilirsiniz.

Bilet satın alma işlemlerinin web sitemizden yapılması halinde, 0850 302 5000 numaralı çağrı merkezimizi veya ilgili hava yolunun çağrı merkezini arayarak iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Uçak bileti iadesini nasıl geri alabilirsiniz.

Bilet iptal işleminizi ilgili hava yolu çağrı merkezinden yaptırmışsanız 08503025000 numaralı çağrı merkezimizi arayıp elektronik bilet numaranızı bildirerek uçak biletiniz için iade talebinde bulunabilirsiniz.

İlgili hava yolunun çağrı merkezinden yaptırılmış olan rezervasyon iptal işlemlerinde, eğer iptal edildiği bilgisi ve iade talebi tarafımıza bildirilmemiş ise biletlerin iade süreci  Junior havacılık aş. tarafından başlatılamamış olacaktır. İptalin hava yolu ile görüşülerek yapıldığı durumlarda, iadenizi talep etmek için mutlaka 0850 3025000 numaralı alo bilet destek hattımızı aramanız gerekmektedir.

En uygun ucuz uçak biletinizin iadesi tarafımızdan talep edildiği tarihten itibaren hava yolu ile bağlantıya geçilecek olup, gelecek olan iade rakamı doğrultusunda, tarafımıza ödeme yaptığınız aşağıdaki hallerden biri ile tarafınıza iade işlemi yapılacaktır.

1-Kredi kartı (taksit veya tek çekim) ile yapılan ödemelerde aynı karta iade edilir,

2-Havale ile yapılan ödemelerde tekrar aynı hesaba, havale yolu ile iade edilir,

3-Nakit ödemelerde, ödeme yapan kişiye imzalı makbuz karşılığında iade edilir,

Junior Turizm, hava yolu ile siz değerli yolcularımız arasında acenta veya uçak bilet bayisi pozisyonundadır. İadeleriniz, ilgili hava yolundan onay alındıktan ve geri ödemesi hava yolu tarafından bize yapıldıktan sonra, belli devrelerde (yaklaşık 1 ay sonra) yukarıda ifade ettiğimiz kapsamlarda gerçekleştirilecektir. Hava yolundan geri ödeme alınmadan tarafınıza iade yapılması mümkün değildir.

Hizmet bedelinin geri iadesi söz konusu değildir.

İade işleminiz başlatıldığında, biletleme esnasında ödemiş olduğunuz acente hizmet bedeli iade edilmeyecektir, iade işlemlerinde ayrıca bir hizmet bedeli alınmayacaktır.